CHP Kocaeli Derince halkının yanında ÇED Toplantısı yaptırılmadı  
Derince halkını ayağa kaldıran Petrol Ofisi A.Ş’nin sahildeki ilave tank projesinin ÇED toplantısında CHP Kocaeli İl Örgütü tam kadro vatandaşlara destek verdi, ÇED toplantısı yaptırılmadı
28.06.2020
374
Yazı Boyutu: A- A+

Derince halkını ayağa kaldıran Petrol Ofisi A.Ş’nin mevcut üretim alanına yapılması planlanan 93 milyon 500 bin liralık ilave tank kapasitesi arttırılma projesinin iptali için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Örgütü tam kadro ÇED toplantısına katıldı. Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen ÇED toplantısına CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, İl Yönetim Kurulu üyeleri, CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak, belediye meclis üyeleri ve partinin önde gelen birçok ismi katılarak Derince halkına destek verdi. 

 

BAŞKAN YILDIZ TUTANAĞI OKUDU

Firmanın sunum yapmasına izin vermeyen CHP Kocaeli İl Örgütü ve Derince halkı, kurulacak olan tankların bölge için büyük tehlike arz ettiğini belirterek toplantının yaptırılmadığına dair tutanak istedi. ÇED Şube Müdürlüğü’nün toplantının yaptırılmadığına dair hazırladığı tutanağı CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, Derince halkının alkışları eşliğinde tüm salona okudu. Toplantı sonrası konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Yıldızlı, “Halkımızın istememesine rağmen, muhtarların istememesine rağmen böyle bir şeyin yapılabilmesine CHP örgütleri olarak her zaman halkımızın yanında olacağımızı bir kez daha herkese duyuruyoruz” dedi.