Salıcı ve Böke öğrencilere burs olarak dönen CHP Başiskele’nin sera hasadına katıldı  
CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Başiskele İlçe Örgütü’nün geliri öğrencilere burs olarak dönen ancak Kocaeli Büyükşehir tarafından sanayileşme planı kapsamında kaldırılacak olan Kullar bölgesindeki sera hasadına katıldı
10.08.2021
163
Yazı Boyutu: A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP Genel Sekreteri İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Kocaeli ilinin Başiskele ilçesinde sanayi ovasına çevrilmeye çalışılan verimli topraklarda seracılık faaliyetini başlatan CHP Başiskele İlçe Örgütü’nün hasadına katıldı. CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman ve yönetiminin Kullar Ovacık’ta bir ay önce faaliyete geçirdiği serada yetişen ürünlerin satışından elde edilen gelir bölgedeki öğrencilere burs olarak geri dönüyor.

 

SERA ÜRETİMİNDEN ÖĞRENCİLERE BURS

CHP Parti Meclisi üyesi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, CHP Kocaeli İl yönetimi, CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in de katıldığı hasatta CHP’liler toplanan ürünlerden satın alarak öğrenci burslarına katkı sağladı. Domates, biber ve salatalık ürünlerinin yetiştiği seranın faaliyeti hakkında bilgi veren ilçe başkanı Acurman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin son plan çeyreği dönüşümü ile üretim yapılan toprakların sanayi alanına dönüştürüleceğini ifade etti.

 

BÜYÜKŞEHİRİN SON PLAN ÇEYREĞİ DÖNÜŞÜMÜ İLE SERALAR KALDIRILACAK

Acurman, “Başiskele ilçemizdeki Kullar bölgesi, sanayi ovasına çevrilmeye çalışılan bir bölge. Burası Kocaeli’deki son kalan verimli arazilerden.Sadece sanayi şehrinde değil, boğulan bir kentteyiz.  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin son plan çeyreği dönüşümü ile ne yazık ki üretim arazileri kalkacak. 5 sene sonra bu üretim arazilerini göremeyeceksiniz. CHP Başiskele İlçe Örgütü olarak hem üretime katkı sağlamak hem de seracı esnafını desteklemek istedik. Ürettiklerimizi buradaki 60-70 komşumuzun kapısına giderek dağıtıyoruz. Hem de güzel bir iletişim köprüsü kurduk. Elde edilen gelir ile de öğrencilere burs sağlıyoruz.  Böyle bir üretim geleceğinin mümkün olduğunu göstermek istedik” diye konuştu.